Dezinfekcia

DEZINFEKCIA

Dezinfekcia

Spoločnosť CleanSMART s.r.o. poskytuje kompletnú dezinfekciu priestorov. Zabezpečíme dezinfekciu
domácností, administratívnych budov, výrobných hál, dopravných prostriedkov, kultúrnych,
verejných a športových priestorov.

Cena dezinfekcie je závislá od viacerých faktorov (veľkosť objektu, spôsob vykonania) a taktiež či ide o jednorazovú alebo pravidelnú dezinfekciu. Cena dezinfekcie sa stanovuje po obhliadke priestorov a dohode so zákazníkom.

V prípade záujmu o dezinfekciu priestorov nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 903 518 178 alebo cez kontaktný formulár

PolyHMG – polymérová dezinfekcia

Čo je PolyHMG?

PolyHMG je najnovší typ polymérovej, vodou riediteľnej dezinfekcie. Je bez chlóru, v používanej koncentrácii nie je dráždivá ani toxická. Aplikuje sa za prítomnosti ľudí a zvierat.

Zloženie PolyHMG

Spojením týchto 2 látok vzniká roztok PolyHMG, ktorý má aj pri nízkych koncentráciách veľmi silný dezinfekčný účinok.

Mechanizmus účinku PolyHMG

Kladne nabitý katiónový polymér priťahuje záporne nabitú bunkovú membránu mikroorganizmu, ktorá je v kontakte s PHMG narušená. Následne bunka umiera.

Dvojnásobný dezinfekčný efekt

PolyHMG kombinuje dezinfekčnú funkciu s ochrannou. Eliminuje existujúce mikroorganizmy, a zároveň vytvára nehostinné prostredie pre ich budúci výskyt. Týmto efektívne chráni prostredie pred nákazami.

Dezinfekcia šetriaca životné prostredie

PolyHMG je ekologicky priateľská dezinfekcia. Nepoškodzuje žiadne povrchy na ktorých sa aplikuje.

Je nekorozívna a nehorľavá, ľahko manipulovateľná. Správne uskladnená si zachováva svoju účinnosť až 5 rokov. Je jednoduchá na používanie a aplikáciu. Prácu s ňou zvládne a laik, nevyžaduje si náročné servisné riešenia a drahé technologické postupy.

Jemná k veľkým organizmom, smrteľná  pre mikróby

Ničí baktérie, vírusy, plesne, kvasinky, riasy a zanecháva povrchy dlhodobo  chránené proti mikroorganizmom. PolyHMG však nepoškodzuje bunky väčších organizmov (t.j. ľudské,  zvieracie), pretože tie majú rozdielnu molekulovú štruktúru a iné biochemické vlastnosti.

Primárne vlastnosti PolyHMG

Sekundárne vlastnosti PolyHMG

Mimoriadna vlastnosť PolyHMG

Dezinfekcia ako prevencia – PolyHMG vytvára na povrchoch ochranný biocídny film.

Ten následne eliminuje aj sekundárnu a ďalšiu kontamináciu. Takto je povrch chránený dlhodobo a riziko nákazy klesá.Tento efekt dokážu zabezpečiť len polymérové dezinfekčné prípravky na báze PolyHMG.